• Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży: W lustrze historii 4

• 27.09.2024
        • Młodzież Mickiewicza po raz kolejny spotkała się z uczniami z Niemiec z Rouanet-Gymnasium Beeskow w ramach projektu „W lustrze historii” 4, kontynuując program Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży „Zachować pamięć”.  Tym razem dołączyła do nas młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. W. Lewickiego z Tarnopola.

Pierwszego dnia projektyu, po długiej i wyczerpującej podróży oraz smacznym obiedzie mogliśmy poznać się lepiej, biorąc udział w zajęciach integracyjnych. Kolejne dni projektu były poświęcone poznawaniu historii Warszawy widzianej przez pryzmat społęczności żyfdowskiej. Gościliśmy w Żydowskim Instytucie Historycznym, spacerowaliśmy śladami  dawnego getta warszawskiego, poznając jego  historię oraz ciekawostki związane z tym miejscem.

Zwiedziliśmy również wystawy „Czego nie mogliśmy wykrzyczeć światu” oraz „Uchwycić getto”, z których dowiedzieliśmy się więcej o getcie oraz grupie Oneg Szabat, która dokumentowała jego tragiczne losy.

Zwiedziliśmy także wystawę poświęconą synagodze w Żydowskim Instytucie Historycznym, gdzie młodzież miała okazję dowiedzieć się, czym jest synagoga oraz poznać znajdujące się w jej wnętrzu przedmioty.  Udaliśmy się również na spacer po dawnej dzielnicy żydowskiej w Warszawie.

Młodzież trzech szkół gościła też w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, uczestnicząc w zajęciach terenoych związanych z warszawskimi śladami Janusza Korczaka i Ludwika Zamenhofa. Następnie wzięła udział w warsztatach „Mechanizmy propagandy”, podczas których analizowała okoliczności rodzenia się  teorii spiskowych oraz sposobom i formom manipulacji.

Do zobaczenia za rok!

• Miesiąc z motywem literackim powraca!

• 16.09.2024
        • Miesiąc z motywem literackim wraca w nowym roku szkolnym 2024/2025!

Tym razem forma jest inna, ponieważ każdy z chętnych sam dokonuje wyboru utworu literackiego, w którym znajduje się wskazany w danym miesiącu motyw, sam wykonuje pracę (lub w mniejszej grupie) i zawiesza ją na tablicy.

Podsumowując:

1. Wybierz tekst literacki, w którym jest obecny wskazany motyw.

2. Stwórz plakat, w którym omówiony zostanie wskazany motyw w wybranym utworze (wielkość A4, forma dowolna).

3. Umieść gotowy plakat na tablicy - na odwrocie zapisać jego wykonawców.

Wykonując to zadanie każdy zaangażowany uczeń otrzyma punkty za aktywność z języka polskiego!

W tym miesiącu zaczynamy od MOTYWU OJCZYZNY.

Akcja czas start - koniec 27.09.2024 !

• E-biblioteka w Mickiewiczu!

• Dzień dobry!

Biblioteka szkolna przypomina, że od poprzedniego roku w naszej szkole działa katalog online, dzięki któremu możecie dowiedzieć się jakie książki są dostępne, zarezerwować je, sprawdzić termin zwrotu lub przedłużyć swoje wypożyczenia.

Link do katalogu online poniżej lub poprzez zakładkę e-biblioteka na koncie Librus.

• Międzynarodowe Dni Młodzieży - Blossin 2024

• 16.09.2024
        • Trzy dni pełne muzyki, tańca i kreatywności... w dniach od 13 do 15 września 2024 r. w Blossin/Niemcy, nad pięknym jeziorem i w otoczeniu lasów odbyły się 16. Międzynarodowe Spotkania Młodzieży - międzynarodowe, bo oprócz naszych uczniów uczestniczytli w nich również młodzi ludzie z Niemiec i Litwy. Braliśmy udział w warsztatach min. tańca, fotografii, graffiti, projektowania deski i ubrań oraz social mediów. Weekendowe spotkanie zaowocowało nowymi znajomościami i świetnymi prezentacjami. Nad uczniami czuwały p. Magda Pieczonka i p. Anna Bednarz. Było świetnie, bezpiecznie i kreatywnie.

• 3C w Energylandii

• 16.09.2024
        • W dniach 9-11.09 klasa 3C wraz z kilkoma uczniami z innych klas spędziła niezapomniane chwile w Energylandii i Western Camp! Wszyscy bawili się świetnie, korzystając z licznych atrakcji, adrenalina sięgała zenitu!

Wycieczka była nie tylko okazją do dobrej zabawy, ale także do integracji i budowania relacji między uczniami. Każdy znalazł coś dla siebie, a wspólne chwile z pewnością pozostaną w pamięci na długo.

Podsumowując – wycieczka była w 100% udana i wszyscy wrócili z uśmiechami na twarzy!

• Narodowe Czytanie 2024

• 16.09.2024
        • 6 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 13. odsłonie Narodowego Czytania.

W przyjaznej atmosferze Biblioteki Publicznej w Sulęcinie, uczniowie klasy I wraz z czytelnikami biblioteki oraz seniorami z Dziennego Domu "Senior+" w Sulęcinie mogli wysłuchać oraz wspólnie przeczytać dramat romantyczny Juliusza Słowackiego pt. "Kordian".

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie!

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025

• 16.09.2024
        • W poniedziałek 2 września zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny! W tym wyjątkowym dniu Starosta Sulęciński Tomasz Prozorowicz oraz Wicestarosta Agata Wdowiak mieli przyjemność wręczyć dokumenty mianowania nauczycielom Annie Turek i Łukaszowi Romaniakowi. Serdecznie gratulujemy naszym pedagogom tego ważnego kroku w ich karierze zawodowej!

Ponadto, nasi pierwszoklasiści uroczyście złożyli ślubowanie, stając się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. To dla nich początek wspaniałej przygody edukacyjnej!

Z okazji nowego roku szkolnego życzymy wszystkim uczniom, nauczycielom oraz rodzicom owocnej współpracy, samych sukcesów oraz wytrwałości w dążeniu do celów. Razem możemy osiągnąć więcej!

Niech ten rok będzie pełen pasji, nowych wyzwań i niezapomnianych chwil! Powodzenia!

• Odbiór świadectw maturalnych

• 09.09.2024
        • UWAGA!

Absolwenci tegoroczni i zeszłoroczni - świadectwa zdania egzaminu maturalnego w sesji poprawkowej 2024 można odebrać od 10 września w sekretariacie szkoły od godz. 8:00.

Przypominamy, że wyniki można sprawdzić w systemie elektronicznym używając danych logowania otrzymanych przed sesją główną.