• ERASMUS + "eUROPEAN FELLOWSHIP FOR DIGITAL CITIZENSHIP"

• 09.03.2023
        • W dniach 26.02 - 3.03.2023 r. nasi uczniowie brali udział w kolejnej, przedostatniej wymianie szkolnej związanej z realizacją projektu Erasmus + "eUropean Fellowship for Digital Citizenship", tym razem odwiedzając liceum sportowe w rumuńskiej Suczawie, która przywitała nas malowniczymi górami śniegu!

Pierwszy dzień poświęcony był integracji uczniów z Rumunii, Włoch, Polsk, Grecji, Hiszpani i Turcji oraz wspólnej zabawie przy karaoke.

Poza warsztatami poświęconymi zagadnieniom związanym z bezpieczeństwem w sieci i tworzeniem tresci internetowych, uczennice naszej szkoły uczestniczyły również w zajęciach capoeiry oraz obchodach rumuńskiegoi pierwszego dnia wiosny, obchodzonego 1. marca. Z tej okazji ubierane są regionalne stroje, wszyscy noszą wstążeczki, bransoletki i inne rzeczy w kolorze biało czerwonym. Rozdaje się wzajemnie symbole szczęścia, życząc Szczęśliwej Wiosny! Co więcej, wszyscy tańczą wspólnie w regionalnych strojach narodowe tańce, które pozwalają nastroić się pozytywnie na nadchodzącą nową porę roku.

Zwiedziliśmy również zamek w Suczawie, zwany twierdzą tronową, który wiele lat temu należał do polskich władców, ale została sprzedany, oraz monastyr Putna położony wśród malowniczych gór.

Wieczorem ostatniego dnia odbyło się uroczyste spotkanie z nauczycielami, rodzicami oraz wszystkimi uczniami, oraz przekazanie dyplomów zakończenia projektu wraz z poczęstunkiem dla wszystkich.

Dziękujemy Rumunii za tak cudowne przywitanie nas i ugoszczenie!

• DZIEŃ OTWARTY UNIWERSYTETU ZIELONOGÓRSKIEGO

• 09.03.2023
        • 1 marca nasi uczniowie uczestniczyli w dniach otwartych Uniwersytetu Zielonogórskiego! Zapoznali się z ofertą studiów na różnych wydziałach, interesującymi kołami naukowymi, a także innymi możliwościami proponowanymi przez tę placówkę. Wrócili bogatsi o nowe doświadczenia.

Serdecznie dziękujemy STS Olimpia Sulęcin za użyczenie nam busa, abyśmy bezpiecznie dotarli do Zielonej Góry!

• OLIMPIADA WIEDZY O UBEZPIECZENIACH SPOŁECZNYCH

• 09.03.2023
        • Za nami etap wojewódzki Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” Marysia Świętochowska z III b, Nikola Szatraj i Kasia Onyśko z II a rywalizowały w teście wiedzy z 19 szkołami województwa lubuskiego.

Jesteśmy dumni z naszych dziewczyn. Nasze uczennice opanowały wiedzę daleko przekraczającą podstawę programową z wiedzy o społeczeństwie i podstaw przedsiębiorczości. Rywalizowały ze szkołami zawodowymi czyli specjalistami od tematyki olimpiady. Co prawda nie przeszły do etapu centralnego ale ich wyniki były imponujące. Organizatorem olimpiady jest MPiPS i MEiN.

Dziękujemy wszystkim naszym uczniom – uczestnikom etapu wojewódzkiego.

• DZIEWCZYNY LUBIĄ BRĄZ

• 09.03.2023
        • ,,Piękne kobiety lubią brąz "

W dniu 8.03.2023 uczennice naszej szkoły wzięły udział w turnieju z okazji Dnia Kobiet w LO w Kostrzynie. Po zaciętej rywalizacji zajęły 3 miejsce

Gratulujemy i życzymy powodzenia na piątkowym turnieju

Serdecznie dziękujemy STS Olimpia Sulęcin za użyczenie busa, abyśmy bezpiecznie dotarły na miejsce.