• 18 października 2023 r. nasza szkoła dołączyła do grona czytelników bijących rekord w czytaniu na przerwie w ramach IV Międzynarodowej Edycji VIII Ogólnopolskiej Akcji Bicia Rekordu w Czytaniu na Przerwie.
      • Uczniowie klas czwartych - maturzyści uczestniczyli dzisiaj w dniu otwartym Uniwersytetu Zielonogórskiego. Mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną uczelni, sprawdzić swoje kompetencje i wysłuchać wybranych wykładów z różnych dziedzin nauki oraz porozmawiać z starszymi kolegami i koleżankami o tym jak wygląda studenckie życie.
        • 12. października w zawodach Powiatowych w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt zdobyły nasze dziewczyny pierwsze miejsce, a reprezentacja chłopców zadrugie!
          • Kolejny Dzień Języków Obcych za nami. Tym razem było bardzo egzotycznie... Kuba, Brazylia, Portugalia, Japonia, Egipt, Indie, Meksyk i USA zagościły na naszych stoiskach. Po krótkich i energetycznych prezentacjach rozpoczęła się degustacja pysznych potraw i podziwianie pięknych stanowisk, które wszystkie klasy przygotowały perfekcyjnie. Po degustacji rozpoczęła się wspólna zabawa, a komisja wybrała najciekawiej zaprezentowane państwo. Wygrała kla
            • W dniach 26.02 - 3.03.2023 r. nasi uczniowie brali udział w kolejnej, przedostatniej wymianie szkolnej związanej z realizacją projektu Erasmus + "eUropean Fellowship for Digital Citizenship", tym razem odwiedzając liceum sportowe w rumuńskiej Suczawie, która przywitała nas malowniczymi górami śniegu!

• Samorząd Uczniowski - nasza sprawa

Wyborcza debata o Samorządzie Uczniowskim

Debata jest sztuką spierania się na argumenty. W piątek 17 listopada wymieniały się nimi partie ubiegające się o miejsce w Samorządzie Uczniowskim. Podczas dyskusji zorganizowanej w szkolnej auli, partie COMMA i IMS miały okazję zaprezentować uczniom swój program wyborczy. Przedstawiciele komitetów opowiedzieli nam między innymi o swoim pomyśle na Samorząd Uczniowski. Dowiedzieliśmy się jakie zmiany mają nastąpić w naszym Liceum, co można usprawnić, a czego ich zdaniem brakuje.

• Przerwa na czytanie

20.10.2023

W projekcie wzięli udział wszyscy obecni w tym dniu uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi z dyrekcją szkoły na czele, a także przedstawiciele STS Olimpii Sulęcin wraz z trenerem. Tego dnia wszyscy czytali wybrane przez siebie książki - te z domu, jak i z biblioteki, a także ebooki z platformy LEGIMI. Jak widać - czytać można wszędzie i w każdej sytuacji - na przerwie między lekcjami, między wykonywaną pracą, czy też treningami.

• Uczymy się ratować!

19.10.2023

17. października, odwiedzili nas instruktorzy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, którzy zapoznali uczniów klas trzecich ze specyfiką pracy ratownika medycznego i technikami udzielania pierwszej pomocy, przetrenowanymi na fantomach przy nieśmiertelnych dźwiękach Bee Gees.

Dziękujemy za wizytę i - mamy nadzieję - do zobaczenia!

• Pożegnanie p. Zdzisławy Tracz

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że 14 października 2023r. pożegnaliśmy panią

ZDZISŁAWĘ TRACZ

nauczycielkę I Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Sulęcinie, wspaniałego pedagoga, a przede wszystkim, dobrego człowieka. Najtrudniej rozstać się z tymi, którzy pozostawili po sobie owoce miłości i dobra.

• Dzień Języków Obcych 2023

06.10.2023

Kolejny Dzień Języków Obcych za nami. Tym razem było bardzo egzotycznie... Kuba, Brazylia, Portugalia, Japonia, Egipt, Indie, Meksyk i USA zagościły na naszych stoiskach. Po krótkich i energetycznych prezentacjach rozpoczęła się degustacja pysznych potraw i podziwianie pięknych stanowisk, które wszystkie klasy przygotowały perfekcyjnie. Po degustacji rozpoczęła się wspólna zabawa, a komisja wybrała najciekawiej zaprezentowane państwo. Wygrała klasa 2c i otrzymała voucher na pizzę, ale zwycięzcami byli wszyscy, ponieważ włożyli mnóstwo serca i wysiłku w przygotowanie imprezy. Dziękuję wszystkim uczniom i wychowawcom za ogromny wkład pracy, za perfekcyjne przygotowanie i świetną zabawę

• Kiermasz podręczników

24.08.2023

UWAGA!

Zapraszamy uczniów wszystkich klas na kiermasz używanych podręczników we wtorek, 29 sierpnia, o godz. 11.00, na I piętrze szkoły. Jeżeli szukasz jeszcze nabywcy na swoje podręczniki lub chcesz kupić je od starszego kolegi - zapraszamy!

• REKRUTACJA 2023: LISTY ZAKWALIFIKOWANYCH

16.07.2023

Uwaga! Publikujemy poniżej listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do klasy I w roku szkolnym 2023/2024.

Zakwalifikowanym uczniom gratulujemy i przypominamy, że potwierdzeniem woli podjęcia nauki w liceum jest dostarczenie do 20 lipca oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej oraz zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty. Sekretariat szkoły przyjmuje w godzinach 8.00-14.00.

• Klimat dla Młodych!

28.06.2023

Codzienne decyzje podejmowane przez każdą i każdego z nas wpływają na środowisko, a w konsekwencji na klimat. W tym roku nasze Liceum przystąpiło do projektu edukacyjnego Stowarzyszenia PKN UNICEF - "Klimat dla Młodych", koordynowanego przez p. Agatę Hryniewiecką-Cichoń. Celem projektu jest kształtowanie świadomości w zakresie znaczenia ekologicznego stylu życia oraz inspirowanie innych osób do podejmowania aktywności w tym obszarze.

• Matematyka rządzi!

06.06.2023

Koniec roku szkolnego coraz bliżej, a nasi uczniowie, jak widać, nabierają coraz większej wprawy w liczeniu... Otóż w konkursie "Matematyka bez granic" klasa przyrodnicza 1C pod opieką Pani Profesor Danuty Baranowskiej, zajęła 4. pozycję w województwie lubuskim, 6. w rejonie zachodniej Polski i 23. w kraju!

Sobota 20.04.2024

• Wstąp w szeregi lubuskiej Policji!

• Wstąp do najlepszych