• eUropean Fellowship for Digital Citizenship: Rapallo 17-23.03.2022

• 21.04.2022 09:04
      • Relacja z realizacji projektu Erasmus + "eUropean Fellowship for Digital Citizenship"
      • Po półtorarocznej realizacji projektu za pomocą narzędzi zdalnych, w dniach 17-23 marca 2022 delegacja uczniów I Liceum Ogólnokształcącego wyruszyła na od dawna wyczekiwane spotkanie miedzynarodowe we włoskim Rapallo, gdzie razem z uczniami z Grecji, Rumunii, Hiszpanii, Włoch i Turcji (online) uczestniczyła w warsztatach dziennikarskich związanych z publikowaniem treści w internecie, dotyczącymi takich zagadnień, jak dobór treści, redagowanie, tworzenie marki, stosowanie grafik i infografik, czy wreszcie tworzenie bloga.

Oczywiście, nie zabrakło też czasu na zwiedzanie malowniczego Rapallo i pobliskiego Portofino, a nawet skosztowanie prawdziwej, włoskiej pizzy. Z żalem opuszczaliśmy ciepłe Rapallo, ale osłodą była świadomość, że już w maju widzimy się w greckiej Edessie!

Pełna fotorelacja z wyjazdu w zakładce Aktualności.