• In CC: In Contact, In Culture. Goteborg, 3-10.04.2022

• 26.04.2022 11:57
      • Relacja z wymiany młodzieżowej w Goteborgu.
      • Erasmus+ "In CC: In Contact, In Culture"

Tym razem w ramach realizacji projektu Erasmus+ "In CC: In Contact, In Culture" w dniach 3-10.04 nasze szkolne włóczykije zawędrowały do szwedzkiego Goteborga.

Po zaskakująco krótkiej i pozbawionej przygód podróży (Goteborg posiada bezpośrednie połączenie lotnicze z Berlinem), nasi uczniowie zostali odebrani przez swoich szwedzkich gospodarzy, których wielu gościło u nich podczas październikowej wizyty w Polsce.

Mimo pogody dowodzącej prawdziwości powiedzenia "kwiecień-plecień poprzeplata, trochę zimy, trochę lata", już drugiego dnia projektu ruszyliśmy poznawać szwedzkie dziedzictwo kulturowe: rzeźby naskalne w Tanum, uroczą letniskową miejscowość Smogen, twierdzę na wyspie Marstrand, czy wreszcie sam Goteborg i muzeum historii miasta.

Zgodnie z założeniami projektu, nie zabrakło okazji do poznania podstaw języka szwedzkiego, wspólnego śpiewania i spotkania ze studentami goteborskich uczelni, którzy opowiadali nam o swoich doświadczeniach w ramach wymiany międzyuczelnianej Erasmus+.

Dziękujemy naszym szwedzkim gospodarzom i czekamy z niecierpliwością na kolejny wyjazd w październiku - tym razem będziemy poznawać Sycylię!

Pełna fotorelacja w aktualnościach!