• Konkurs na mem rozstrzygnięty!

• 22.03.2021
        • Konkurs na Lemowski Mem rozstrzygnięty!

Do 17 marca można było nadsyłać prace w konkursie na mem związany z osobą i twórczością Stanisława Lema. Zwycięzcą konkursu zostaje Ewa Kuczma, klasa 3a. Drugą nagrodę otrzymuje Adrianna Dyniak, klasa 2b.

Obu zwyciężczyniom gratuluję!

Dziękuję pani Marii Domagale i Pizzerii Taranto za ufundowanie nagród!

Proszę o odbiór nagrody od czwartku, 25.03.

• Dzień Matematyki 2021

• 22.03.2021
        • Od kilku lat uczniowie I LO uczestniczą w Dniu Matematyki – największym i najważniejszym wydarzeniu tego typu w Polsce. Do tej pory turniej pomiędzy klasami odbywał się w szkolnej auli. W tym roku pandemia zmusiła nas do przeprowadzenia konkursu w innej formule, za pośrednictwem platformy G Suite.
          Uczestnikami byli uczniowie klasy II B, podzieleni na pięć zespołów. Każdy zespół miał stworzoną własną tablicę, na której mógł dokonywać obliczeń oraz umieszczać rozwiązania zadań konkursowych. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „Ziemia się liczy” i wszystkie pytania dotyczyły właśnie naszej planety. W zadaniach uczniowie musieli wykazać się umiejętnością wykonywania obliczeń procentowych, rozwiązania równania kwadratowego, analizowania wykresów, no i oczywiście wielkości związanych z okręgiem, kołem oraz kulą. Wszystkie zespoły walczyły zawzięcie o każdy punkt. Gratulujemy zapału i mamy nadzieję, że kolejne edycje tego i innych konkursów będą mogły odbyć się w szkole!

• Rozstrzygnięcie konkursu "Leśne strofy"

• 08.03.2021
        • Ogłaszamy wyniki konkursu "Leśne Rymy" zorganizowanego przez Koło Łowieckie "Dzik" w Słońsku:

I miejsce - Małgorzata Chańczewska (1B)

II miejsce - Joanna Dominiczak (2A)

III miejsce - Magdalena Tulej (3A)

Wyróżnienia: Oliwia Dylejko (2A), Martyna Konopko (2AG), Natalia Łogińska (2C), Ewelina Wojciechowska (2C), Gabriela van den Akker (1B), Eliza Taśmińska (1A).

Gratulujemy wygranym i zapraszamy po odbiór nagród w czwartek 11 marca po godz. 10. Fotorelacja z finału konkursu już wkrótce.Magda P.