Uczennice  sulęcińskiego ogólniaka rywalizowały w finale wojewódzkim „Olimpiady Solidarności”!

Uczennice klas pierwszych Weronika Lencewicz i Anna Figiel pod opieką mgr Wioletty Bartniak wzięły udział w VI Edycji „Olimpiady Solidarności”.

Weronika Lencewicz zdobyła III miejsce w województwie, Anna Figiel zajęła nieznacznie dalszą pozycję. 14 marca, we wszystkich miastach wojewódzkich w Polsce, odbył się drugi etap olimpiady. Do rywalizacji na etapie wojewódzkim w województwie lubuskim przystąpiło 34 uczestników wyłonionych z etapu szkolnego. Drugi etap konkursu  polegał na rozwiązaniu testu z wiedzy historycznej obejmującej lata 1970-1990.

Konkurs „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii” to największy i najbardziej rozpoznawalny ogólnopolski konkurs historyczny dla uczniów szkół średnich w Polsce.

Organizatorem  konkursu jest  Fundacja Centrum Solidarności, główny patronat sprawuje  Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Obu naszym uczennicom serdecznie gratulujemy i dziękujemy!

mgr Wioletta Bartniak