Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie wzięli udział w konkursie wiedzy o prawie pod nazwą „Law in Action, czyli prawo na co dzień”

Przedmiotem konkursu było stworzenie autorskiego materiału audiowizualnego – 2 minutowego filmu, którego celem jest przedstawienie prawa w działaniu. Głównym organizatorem konkursu jest Okręgowa Izba Radców Prawnych w Warszawie.

W konkursie udział wzięło 27 uczniów w 7 Grupach, którzy przygotowali prace na konkurs „Law in Action, czyli prawo na co dzień”. Zgodnie z kryteriami konkursu wybrano 4 prace/filmy które przesłano do organizatorów na etap ogólnopolski.

Prace przesłane na etap ogólnopolski:
1. Praca/film „ Jak mam się zachować, żeby być bezpiecznym w sieci”, autorzy: Arkadiusz Maśluk, Sandra Marcinkiewicz, Zuzanna Szablewska- klasa I a

2. Praca/film „Spadek”, autorzy: Dawid Stegeman, Bartosz Matuszczak-klasa Ia, b

3. Praca/film „ Pamiętaj, że bezpieczeństwo jest Twoim priorytetem”, autorzy : Kinga Szkwarek, Weronika Onyśko, Aleksandra Kurowska- II a

4. Praca/film „Jestem pracownikiem – czy małoletni mogą pracować”, autorzy: Roksana Rurarz, Weronika Waszkiewicz, Julia Kaczmarek- II a

Paulina Lewandowska ucz. klasy II a
Wioletta Bartniak n-l historii/wos