Wśród 25 uczestników olimpiady, nie zabrakło uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego im. Adam Mickiewicza w Sulęcinie. Natalia Janicka, Celina Ciecierska i Oskar Szatraj to uczniowie naszej szkoły którzy stanęli do walki z najlepszymi historykami, znawcami historii najnowszej. Drugi etap olimpiady  polegał na rozwiązaniu testu składającego się z pytań o różnym stopniu trudności. Natalia Janicka klasyfikowała się na 4 miejscu w województwie. Trzech uczniów, którzy zdobyli najwyższą liczbę punktów, awansowali do trzeciego, ogólnopolskiego etapu olimpiady.
To już V Olimpiada Solidarności organizowana przez Fundację Centrum Solidarności z Gdańska. Konkurs cieszy się coraz większym prestiżem, bo i nagroda jest wysoka. Można wygrać indeksy na Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Warszawski, roczne stypendia naukowe oraz nagrody rzeczowe.
Natalii, Celinie i Oskarowi życzymy zapału i wytrwałości w zgłębianiu tajników naszych narodowych dziejów, młodszych uczniów zachęcamy do udziału w kolejnej edycji Olimpiady Solidarności.

Oskar Szatraj ucz kl. II a
mgr Wioletta Bartniak n-historii