Uczeń klasy II B naszego Liceum Maciej Kowalski zakwalifikował się do  11 Ogólnopolskiego Festiwalu Nauki Przyrodnicze na Scenie organizowanego w dniach 21-22 września 2018 r.  na Wydziale Fizyki Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu.

Główne cele tego Festiwalu odbywającego się pod hasłem „Podniesienie jakości edukacji przyrodniczej, matematycznej i informatycznej”, to: ukazanie wkładu nauk przyrodniczych w budowie wiedzy o otaczającym nas świecie oraz uświadomienie ich roli w rozwoju nowoczesnych technologii, prezentacja nowatorskich sposobów nauczania, wymiana doświadczeń, nawiązywanie współpracy między nauczycielami i propagowanie kreatywnych działań uczniów w dziedzinie zdobywania wiedzy  w zakresie przedmiotów przyrodniczych.

Występy są oceniane w trzech kategoriach: demonstracje zjawisk, działania artystyczne i prezentacje multimedialne.

Maciej przedstawi w formie prezentacji wyniki projektu badawczego, nad którym pracował pod kierunkiem nauczyciela fizyki, dotyczącego wyznaczania stałej słonecznej oraz temperatury powierzchniowej Słońca dwoma sposobami: przy pomocy ogniwa słonecznego oraz cegieł.

Strona Festiwalu: http://sons.amu.edu.pl/

mgr inż. Jerzy Baranowski