Nasi uczniowie zdobyli nagrody i wyróżnienia w XVI Ogólnopolskim Konkursie Fizyczno- Fotograficznym. Celem tego konkursu, organizowanego przez Powiatowy i Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu, jest propagowanie wiedzy dotyczącej zjawisk przyrodniczych zachodzących w otaczającym nas świecie oraz umiejętne ukazywanie ich piękna. Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach: obserwacje i eksperyment.

Na Konkurs napłynęło aż 548 prac. Podczas oceny Komisja brała pod uwagę umiejętne wyeksponowanie zjawiska, eksperymentu, dobrą jakość techniczną zdjęć oraz trafność i poprawność opisu fotografowanego zjawiska lub eksperymentu. W kategorii Obserwacje Dawid Dura zdobył VII miejsce, a wyróżnienia otrzymały zdjęcia Nikoli Chomickiej oraz Moniki Łuszczak. Z kolei w kategorii Eksperyment najlepszą pracą z naszej szkoły oraz wyróżnieniem może pochwalić się Aleksandra Juszczyk. Lista nagrodzonych i wyróżnionych: <<< link tutaj >>>

Najciekawsze zdjęcia zostaną opublikowane w postaci kolorowej wkładki w biuletynie Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Przedmiotów Przyrodniczych - „Nauczanie Przedmiotów Przyrodniczych”.

Gratulujemy sukcesów!

mgr inż. Jerzy Baranowski