Ośmioro uczniów naszej szkoły: Oliwia Kowal, Natalia Sobucka, Paulina Szymiczek, Nikola Chomicka, Małgorzata Pulkowska, Aleksandra Juszczyk, Monika Łuszczak i Dawid Dura zdecydowało się na udział w XVI Ogólnopolskim Konkursie Fizyczno-Fotograficznym „Zjawiska fizyczne wokół nas”.

Celem tego konkursu jest propagowanie wiedzy dotyczącej zjawisk przyrodniczych zachodzących w otaczającym nas świecie oraz umiejętne ukazywanie ich piękna. Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach: obserwacje i eksperyment.

Przy ocenie Komisja będzie brała pod uwagę m.in. następujące czynniki: umiejętne wyeksponowanie zjawiska, eksperymentu, dobrą jakość techniczną zdjęć, oraz trafność
i poprawność opisu fotografowanego zjawiska lub eksperymentu.

Najciekawsze zdjęcia zostaną opublikowane w postaci kolorowej wkładki w biuletynie Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Przedmiotów Przyrodniczych - „Nauczanie Przedmiotów Przyrodniczych”.

Na uwagę zasługuje fakt, że w tej grupie znalazła się również trójka tegorocznych maturzystów. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi na początku czerwca.

Cieszymy się z rozwijania własnych pasji, zainteresowań i życzymy sukcesów.

mgr inż. Jerzy Baranowski