W dniu 23 kwietnia 2018 r. grupa uczniów: Patrycja Dolińska, Katarzyna Jacykowska, Klaudia Koczara i Maciej Kowalski pod opieką Jerzego Baranowskiego uczestniczyła w Wojewódzkim Konkursie astronomicznym „Odkryjmy tajemnice Wszechświata” w Centrum Nauki Keplera Planetarium Wenus w Zielonej Górze. Konkurs mający na celu pobudzenie zainteresowań naukami ścisłymi oraz zawiązanie współpracy pomiędzy szkołami, jest organizowany przez Instytut Astronomii im. profesora Janusza Gila Uniwersytetu Zielonogórskiego i Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Zielonej Górze.

Uczniowie przedstawili trzy prace badawcze oparte na własnych obserwacjach i pomiarach:
Patrycja Dolińska i Maciej Kowalski - „Czego o Słońcu możemy dowiedzieć się z Ziemi”,
Katarzyna Jacykowska - „Pomiar promienia Ziemi”,
Klaudia Koczara -„Wyznaczanie wyspy świetlnej wokół Sulęcina”.

Konkurencja w tym roku była niesamowicie silna, wystąpiło aż 25 drużyn ze szkół naszego województwa. Najwyżej oceniony został trzyletni wkład pracy Klaudii Koczary na stanem zanieczyszczenia nieba nad Sulęcinem i to Klaudia zdobyła 1 miejsce. Na 4 miejscu znalazła się praca Katarzyny Jacykowskiej, a Patrycja i Maciej otrzymali wyróżnienie.

Tradycyjnie na pochwałę zasługuje znakomita organizacja konkursu i wspaniała atmosfera w czasie jego trwania.

mgr inż Jerzy Baranowski