W dniach od 21 do 24 marca 2018 r. w Grudziądzu odbyło się XLIV Ogólnopolskie Młodzieżowe Seminarium Astronomiczne. Udział w tym wzięli uczniowie naszej szkoły: Klaudia Koczara z kl. 3b, która zajęła 9 miejsce, Maciej Kowalski kl. 2b oraz Katarzyna Jacykowska z kl. 1a. W trakcie zjazdu odbywały się prezentacje naukowe z zakresu astrofizyki i astronomii. Po zakończonym dniu prezentacji uczniowie wspólnie zbierali się i wymieniali swoje poglądy oraz razem spędzali czas przy grach. W piątek wszyscy uczestnicy wyjechali na wycieczkę, podczas której zwiedzali stare zamki krzyżackie, podziemia miasta, spichrze oraz mury obronne. Zakończenie zjazdu odbyło się miejskim ratuszu, gdzie rozdano nagrody i podziękowania zebranym. Później wszyscy wspólnie zjedli mały poczęstunek przy filiżance herbaty, aby następnie pożegnać się i wyruszyć w drogę powrotną do domu, nawet na drugi koniec Polski.

Katarzyna Jacykowska 1a