I Liceum Ogólnokształcące

im. Adama Mickiewicza, ul. Emilii Plater 1, 69-200 Sulęcin
Tradycja i nowoczesność 

I Liceum Ogólnokształcące

im. Adama Mickiewicza, ul. Emilii Plater 1, 69-200 Sulęcin
Nowoczesna hala sportowa 

I Liceum Ogólnokształcące

im. Adama Mickiewicza, ul. Emilii Plater 1, 69-200 Sulęcin
Siłownia na miarę XXI wieku 

I Liceum Ogólnokształcące

im. Adama Mickiewicza, ul. Emilii Plater 1, 69-200 Sulęcin
Siłownia na miarę XXI wieku 

O Szkole

W dniach 22-24 marca 2018 r. w Grudziądzu odbyło się XLIV Ogólnopolskie Młodzieżowe Seminarium Astronomiczne. Naszą szkołę dzielnie reprezentowali: Klaudia Koczara uczennica klasy III A z tematem „Wyznaczanie wyspy świetlnej wokół Sulęcina” oraz Maciej Kowalski – uczeń klasy II B - „Wyznaczanie stałej słonecznej”. Jako obserwator, z naszej szkoły, w Seminarium uczestniczyła również Katarzyna Jacykowska z klasy I A.

Po dwudniowych zmaganiach pełnych wrażeń Jury ogłosiło wyniki. Klaudia Koczara zdobyła IX miejsce w Polsce. Na uwagę zasługuje fakt, że Klaudia już po raz trzeci uczestniczy w tym prestiżowym konkursie kontynuując swoje badania w dziedzinie zanieczyszczenia światłem nocnego nieba w okolicach Sulęcina. Dwa lata temu referując pracę wraz z Alicją Ciechocką, naszą absolwentką zajęły bardzo wysokie IV miejsce.

Oprócz zmagań naukowych był też czas na relaks, wymianę poglądów i integrację. Prelegujący uczniowie mieli możliwość obejrzenia seansu w przyszkolnym Planetarium, zwiedzali Grudziądz i okolice oraz uczestniczyli w projekcjach filmowych relacji z Ogólnopolskiej Wyprawy w pas całkowitego zaćmienia Słońca do USA 2017 r.

Atmosfera i organizacja konkursu była tak wspaniała, że uczestnicy już zapowiadają,  powtórny udział w Ogólnopolskim Seminarium za rok. Życzymy wytrwałości i sukcesów.

mgr inż. Jerzy Baranowski

Odwiedza nas 83 gości oraz 0 użytkowników.

494013
Dzisiaj
Wczoraj
W tym miesiącu
Razem
1149
721
17021
494013

 Reforma edukacji

Nieodpłatna
pomoc prawna

<< więcej informacji >>

<< godziny przyjęć >>

 

 

 

Bezpłatne badanie
stanu technicznego
pojazdu

PRÓBNA MATURA
Z OPERONEM

KONCERT CHARYTATYWNY