I Liceum Ogólnokształcące

im. Adama Mickiewicza, ul. Emilii Plater 1, 69-200 Sulęcin
Tradycja i nowoczesność 

I Liceum Ogólnokształcące

im. Adama Mickiewicza, ul. Emilii Plater 1, 69-200 Sulęcin
Nowoczesna hala sportowa 

I Liceum Ogólnokształcące

im. Adama Mickiewicza, ul. Emilii Plater 1, 69-200 Sulęcin
Siłownia na miarę XXI wieku 

I Liceum Ogólnokształcące

im. Adama Mickiewicza, ul. Emilii Plater 1, 69-200 Sulęcin
Siłownia na miarę XXI wieku 

O Szkole

I Liceum ogólnokształcące w Sulęcinie im. Adama Mickiewicza znane jest z licznych osiągnięć w dziedzinie fizyki. Kolejny sukces uczniów naszej szkoły miał miejsce 5.03.2018r. Tego właśnie dnia w naszych murach odbyło się Wojewódzkie Seminarium Astronomiczne przygotowane po raz ósmy przez Pana Jerzego Baranowskiego, na którym gościliśmy uczniów z gorzowskiego II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej Curie, reprezentowanego przez Konrada Krzemińskiego, Miłosza Aniśko oraz Daniela Foszcza.  Rywalizacji z przyjezdną szkołą podjęli się uczniowie z klas 1A, 2B oraz 3B – Kasia Jacykowska, Patrycja Dolińska, Agata Bogucka, Klaudia Koczara oraz Maciej Kowalski, którzy przygotowywani byli pod czujnym okiem Pana Baranowskiego.

Organizatorów, uczestników i ich opiekunów przywitała Pani dyrektor Aleksandra Jasicka-Szabat. W jury seminarium zasiedli Pan Zbigniew Łuczka oraz Pan Rafał Piasecki. Po krótkim wprowadzeniu i przedstawieniu zasad rozpoczął się konkurs, podczas którego uczniowie kolejno przedstawiali swoje prezentacje o różnorodnej tematyce. Każda praca zawierała wiele faktów i zaskakujących ciekawostek, obalała mity dotyczące kosmosu i Ziemi a także ukazała jaki wpływ na nasze życie ma kosmos. Całość budziła powszechne zainteresowanie widowni oraz skłaniała do dyskusji. Mimo stresu i licznej grupy obserwatorów wszyscy uczestnicy świetnie sobie poradzili i z płynnością prezentowali swoje prace, zaskakując ogromem wiedzy świadczącej o świetnym przygotowaniu. Widać było również szczere zainteresowanie fizyką, ponieważ przygotowanie prezentacji wymagało pełnego zaangażowania i szczegółowego zgłębienia tematu, a także poświęcenia sporej ilości czasu. Każda prezentacja zwieńczona była krótkim, najczęściej humorystycznym komentarzem ze strony jury. Po przedstawieniu wszystkich prac komisja udała się na krótka naradę, aby następnie ogłosić zwycięzców, którzy będą reprezentować nasze województwo na Ogólnopolskim Seminarium Astronomicznym w Grudziądzu. Pierwsze miejsce zajęła Klaudia Koczara z praca pt. „Wyznaczanie wyspy świetlnej w Sulęcinie i okolicy”, drugie miejsce zdobył Maciej Kowalski „Wyznaczanie stałej słonecznej”, zaś w roli obserwatorów do Grudziądza udadzą się Patrycja Dolińska „Szacowanie rozmiarów plam słonecznych i okresu rotacji słońca” oraz Konrad Krzemiński „Czy Ziemia jest płaska?”. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał drobny upominek oraz dyplom z rąk Pani Dyrektor. Sponsorami nagród
w konkursie były firmy zajmujące się dystrybucją sprzętu astronomicznego Astrokrak, która ufundowała pozycje książkowe i obrotowe mapy nieba oraz Delta Optical fundator czapeczek. Sponsorów nagród pozyskało Stowarzyszenie „Nasz Ogólniak” działające prężnie przy naszym Liceum. Mamy nadzieje, że takie konkursy będą inspiracją dla innych,
a odnoszone sukcesy furtką do dalszego rozwoju. Serdecznie gratulujemy oraz życzymy powodzenia w Grudziądzu!

Agata Łętowska
klasa II B

Odwiedza nas 81 gości oraz 0 użytkowników.

494011
Dzisiaj
Wczoraj
W tym miesiącu
Razem
1147
721
17019
494011

 Reforma edukacji

Nieodpłatna
pomoc prawna

<< więcej informacji >>

<< godziny przyjęć >>

 

 

 

Bezpłatne badanie
stanu technicznego
pojazdu

PRÓBNA MATURA
Z OPERONEM

KONCERT CHARYTATYWNY