W dniach od 15 do 19 października 2012 koordynator projektu Magdalena Gorączka oraz Iwona Grzegorek wraz z uczennicami klasy II b Katarzyną Makowską i Sandrą Kochańską odwiedziły szkołę partnerską w Vouziers we Francji. Odbyło się tam drugie już spotkanie w ramach Wielostronnego Projektu Parnerskiego Szkół finansowanego ze środków przyznanych przez Narodową Agencję Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji na lata 2012- 2014.
Uczennice dokonały prezentacji szkoły i regionu, prezentując multimedialny pokaz, krótką historię szkoły oraz wręczyły zaprzyjaźnionej szkole ręcznie wykonany album.
Uczestniczki wyjazdu wzięły również udział w wycieczkach tematycznych do Paryża oraz Reims, gdzie oprócz zwiedzania zabytków architektury miały okazję obserwować obrady De Assemblee Nationale – francuskiego Sejmu.