Uczniowie naszego liceum odnieśli życiowy sukces zajmując V miejsce w Ogólnopolskiej Licealiadzie w Piłce Siatkowej Chłopców, która odbyła się w dniach 31.05-02.06. 2019 r. w Ostródzie.

W piątek w rozgrywkach grupowych pokonali I LO Kraków 4:0 i przegrali z LXII LO Warszawa 0:4, co dało awans do najlepszej ósemki turnieju.  W fazie pucharowej w sobotę  porażka z  ZSG-D Poznań 1:2 i wygrana 2:1 z IV LO Wałbrzych . Ostatecznie w niedzielę wygrali z XI LO Bydgoszcz 2:1 i zajęli V miejsce.

Zespół wystąpił w składzie: Dzierżyński Jakub, Jałocha Michał, Krynicki Jakub, Leitermeier Fabian, Masłowski Adam ,Obrzud Maksymilian,  Pulkowski Jakub, Sawerwain Mateusz, Szablewski Emil, Witek Jakub, Zakrzewski Jakub, Zarębski Dawid.

Trenerem i opiekunem zespołu jest Andrzej Staats.

DOBRA ROBOTA CHŁOPAKI!

Gratulujemy!

Nasi Licealiści  po bardzo dobrej grze bez straty seta, zdobyli złote medale Lubuskiej Licealiady w piłce siatkowej!

W rozegranym finale w Zielonej Górze w hali Uniwersytetu przy ul. Szafrana, w dniu 21 maja 2019 r. najpierw wygrali z ZSE Nowa Sól 2:0 (25:15, 25:22), a w ścisłym finale pokonali VII LO z Zielonej Góry również 2:0 (25:19, 25:12).

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Dawid Zarębski.

Zespół wystąpił w składzie: Dzierżyński Jakub, Jałocha Michał, Krynicki Jakub, Leitermeier Fabian, Masłowski Adam, Obrzud Maksymilian,  Pulkowski Jakub, Sawerwain Mateusz, Szablewski Emil, Witek Jakub, Zakrzewski Jakub, Zarębski Dawid.

Trenerem i opiekunem zespołu jest Andrzej Staats.

27 września 2018 r. nasze dziewczęta (Anna Blicharz, Natalia Czułowska, Wiktoria Kaliszak, Martyna Kędzierska, Martyna Kosmala, Hanna Łukowska, Sara Puk, Ewa Zadwórna) oraz chłopcy (Paweł Kałużny, Jakub Krynicki, Jakub Pulkowski, Piotr Pempuś, Maksymilian Sobczak, Emil Szablewski, Jakub Dzierżyński, Dawid Zarębski) zajęli II miejsce w Lubuskiej Olimpiadzie Młodzieży 2018/2019 - Zawody Powiatowe w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

Gratulujemy!

W dniach 1-3 czerwca 2018 r. nasi siatkarze (Jałocha Michał, Leitermeier Fabian, Masłowski Adam, Obrzud Maksymilian, Paczkowski Kuba, Pulkowski Jakub, Staats Aleksander, Szablewski Emil, Witek Jakub, Zakrzewski Jakub) uczestniczyli w finale Licealiady w Piłce Siatkowej chłopców na szczeblu ogólnopolskim w Ostródzie.

W turnieju brało udział 14 zespołów podzielonych na dwie grupy po 7 drużyn. LO Sulęcin zagrało w grupie z Wrocławiem, Gdańskiem, Ozorkowem, Augustowem, Olsztynem oraz Kętami. Pomimo dobrego występu w grupie, naszym licealistom nie udało się awansować do czołowej ósemki turnieju. Pokonali w grupie Augustów, który ostatecznie uplasował się na czwartym miejscu w Polsce oraz po zaciętym spotkaniu ulegli licealistom z Ozorkowa 1:2 i 16:18 w tiebreaku, którzy jak się później okazało zdobyli brązowy medal.

Z turnieju wynosimy ogromne doświadczenie, które z pewnością zaowocuje w dalszych zmaganiach w lubuskich i ogólnopolskich rozgrywkach w przyszłym roku.

Nasza drużyna zajęła 9 miejsce w Polsce!

Aleksander Staats

Dnia 29.05.2018 r, nasi uczniowie wzięli udział w finale województwa lubuskiego w lekkiej atletyce.

Dawid Dura zdobył brązowy medal w skoku w dal oraz złoty medal w biegach na 100 m!

Nie zapomnijmy jednak o pozostałych uczestnikach, którzy brali udział w zawodach, lecz pomimo walki nie udało in się zdobyć medalu: Aleksander Staats - skok w dal, Michał Taberski- bieg na 100 m, Hanna Łukowska - bieg na 100 m.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy!