W roku szkolnym 2018/2019 proponujemy następujące klasy:

Klasa "o zainteresowaniach humanistycznych"

z przedmiotami rozszerzonymi: język polski, historia, język obcy, wiedza o społeczeństwie,
z dodatkowym przedmiotem: elementy prawa lub elementy dziennikarstwa

Nie chcesz zamykać się w szablonowym wykształceniu i mieć otwartą drogę do różnych ścieżek kariery zawodowej? Wybierz klasę o zainteresowaniach humanistycznych!
W przeciwieństwie do matematycznej i przyrodniczej, nie jest prawie w ogóle związana z matematyką; dotyczy człowieka, wytworów ludzkiej działalności i społeczeństwa. Prawo, jak i Administracja, cieszą się niesłabnącą popularnością wśród absolwentów szkół średnich. Studia prawnicze kojarzą się powszechnie ze społecznym prestiżem i dużymi perspektywami zatrudnienia. Po zakończeniu studiów na wybranym kierunku humanistycznym zostaniesz specjalistą w dziedzinie np.: prawo, administracja, media, dziennikarstwo, kulturoznawstwo, pedagogika, psychologia, polonistyka, historia, języki obce, bibliotekoznawstwo, socjologia i wiele, wiele innych.

Wybierz – spróbuj!

Klasa "o zainteresowaniach politechnicznych"

z przedmiotami rozszerzonymi: matematyka, biologia, chemia, fizyka, geografia

z dodatkowym przedmiotem: elementy astronomii

Matematyka jest królową nauk - słyszałeś to już wielokrotnie, prawda? Słowa te, zapewne do znudzenia, powtarzała Twoja nauczycielka tego przedmiotu w szkole podstawowej i gimnazjum. Miała absolutną rację i podstawy ku temu, aby tak twierdzić.
Jeśli chcesz zdobyć poszukiwane na rynku pracy wykształcenie, uzyskać wszechstronne kwalifikacje, to wybierz klasę o zainteresowaniach matematyczno-przyrodniczych. Po zakończeniu studiów na wybranym kierunku technicznym zostajesz specjalistą w konkretnej dziedzinie np.: medycyna, biotechnologia, architektura, energetyka, zarządzanie, geodezja, logistyka, ekonomia, nanotechnologie, wszelkie kierunki techniczne i inne.

Dokonaj wyboru – ćwicz i ucz się!

Klasa "ze zwiększoną ilością godzin wychowania fizycznego"

z przedmiotami rozszerzonymi: z bloku propozycji dla klasy humanistycznej lub klasy politechnicznej

Nauka w klasie o zwiększonej liczbie godzin wychowania fizycznego gwarantuje rozwój ucznia o zainteresowaniach sportowych. Uzdolnieni ruchowo młodzi ludzie biorą udział w dodatkowych sportowych zajęciach pozalekcyjnych we współpracy z sulęcińskimi klubami sportowymi. Bogaty program nauczania (10 godzin tygodniowo wychowania fizycznego) realizowany w naszej hali gimnastycznej, siłowni, wyjazdy w góry, nad morze, zajęcia z przyborami, to tylko początek gwarantowanych przyjemności.
Zestawienie matematyki, wiedzy o społeczeństwie lub innych przedmiotów w ramach rozszerzeń daje możliwość absolwentom tej klasy kontynuowania edukacji na studiach m.in: wychowanie fizyczne, fizjoterapia, ratownictwo, geografia, turystyka, nauki społeczne i innych oraz szkołach, placówkach oświatowych oferujących formę kształcenia wyższego.