Dnia 16 listopada 2017 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie miała miejsce szczególna uroczystość - podsumowanie projektu ,,Ocalić od zapomnienia-architektura pruska na ziemi Sulęcińskiej''. W seminarium historycznym wzięli udział: Tomasz Prozorowicz wicestarosta sulęciński, Izabela Hutyra- dyrektor SP Nr 1w Sulęcinie, Sławomir Słonik –dyrektor SP Nr 2 w Sulęcinie, Teresa Mazur- dyrektor SP w Trzemesznie Lub., Kapała Anna –wicedyrektor SP w Wędrzynie, nauczyciele historii z delegacjami uczniów  sulęcińskich i gminnych szkół podstawowych, rodzice uczniów/wolontariuszy i goście/przyjaciele szkoły.
Było to seminarium podsumowujące trzymiesięczne przedsięwzięcie historyczne realizowane  przez dwunastu uczniów/wolontariuszy z naszej szkoły  pod opieką pani Wioletty Bartniak/nauczyciela historii,  pani Ewy Krynickiej i pani Moniki Pileckiej. Nad całością projektu czuwała pani Aleksandra Jasicka – Szabat prezes Stowarzyszenia Oświatowego Pegaz w Sulęcinie  i jednocześnie Dyrektor naszej szkoły.  Uroczystość przebiegła w przyjemnej atmosferze, a miłym akcentem był niezwykły, wokalny występ pana Macieja Bardena. Wolontariusze przedstawili efekty swojej pracy w postaci wystawy zdjęć  a także folderu w wersji papierowej i multimedialnej oraz opowiedzieli o głównych założeniach  projektu. Na zakończenie pani Aleksandra Jasicka- Szabat podziękowała wszystkim za udział w uroczystości oraz podziękowała wolontariuszom za przedstawione efekty projektu. Uczniowie jednomyślnie stwierdzili, że było to wspaniałe doświadczenie, a efektem naszej wspólnej pracy jest dzisiejsza uroczystość. Mamy nadzieję na podobne przedsięwzięcia w przyszłości.
Projekt został dofinansowany ze środków województwa lubuskiego w ramach projektu ,,Lubuskie młodzieżowe Budżet inicjatyw obywatelskich''.

Oskar Szatraj kl. II a- wolontariusz  w projekcie
„Ocalić od zapomnienia – architektura pruska na Ziemi Sulęcińskiej