I LO w Sulęcinie jest jedną z pięciu szkół województwa lubuskiego, która będzie realizowała projekt "Newton też był uczniem - program akademickiego wsparcia szkolnego ruchu naukowego". To przedsięwzięcie realizowane jest przez Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Głównym działaniem projektu jest realizacja intensywnego programu zajęć pozalekcyjnych i pozaszkolnych, obejmujących takie przedmioty jak: biologia, chemia, matematyka, informatyka oraz fizyka. Zajęcia będą w połowie prowadzone przez nauczycieli akademickich, a w połowie przez nauczycieli liceum, według dostarczonego im programu. Kluczowym punktem programu będą pięciodniowe warsztaty letnie "Jestem naukowcem" prowadzone przez UAM w Poznaniu w czasie wakacji. Uzupełnieniem warsztatów letnich będzie dwanaście warsztatów jednodniowych realizowanych w roku szkolnym na UAM. Liceum, tak jak i inne szkoły biorące udział w projekcie zostanie wyposażone w tablicę interaktywną, mikroskop oraz zestaw do nauczania optyki.
Uczniowie, uczestnicy projektu będą mieli okazję zetknąć się z nauką żywą uprawianych przez uczonych chcących dzielić się swoimi fascynacjami.
Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - Program Operacyjny Kapitał Ludzki.

Przeczytaj informację o projekcie