Z przyjemnością informujemy, że w czternastej edycji przyznano Stypendium Naukowe Marszałka Województwa Lubuskiego uczennicy z Sulęcina – Celinie Ciecierskiej. Celina za swoje wybitne osiągnięcia została zgłoszona do programu przez Stowarzyszenie „Nasz Ogólniak”.
Program stypendialny ma pomagać, szczególnie uzdolnionej młodzieży, rozwijać swoje zainteresowania oraz pasje poprzez stworzenie im  odpowiednich warunków do dalszego kształcenia się i rozwoju.
Tylko w roku szkolnym 2016/17 Celina była laureatką  następujących konkursów:

1. Finalistka - Ogólnopolski Festiwal Nauki Przyrodnicze na Scenie 7 – Wydział Fizyki Uniwersytet Adama Mickiewicza Poznań
  2. I miejsce - Wojewódzki Konkurs na Referat z zakresu astronomii i astronautyki –  Wojewódzki Ośrodek Metodyczny Gorzów Wielkopolski
  3. I miejsce - Wojewódzki Konkurs „Poznajmy Tajemnice Wszechświata” – Instytut Astronomii Uniwersytetu Zielonogórskiego
  4. IV miejsce XLIII  Ogólnopolskie Młodzieżowe Seminarium Astronomiczne Grudziądz
  5. Finalistka - IX Ogólnopolski Konkurs Fizyczny „Poszukiwanie Talentów” – Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego
  6. Międzynarodowy Konkurs Astronomiczny Catch a Star 2016 (w j angielskim Europejskie Obserwatorium Południowe (ESO) oraz European Association for Astronomy Education (EAAE) XI 2016

Jednocześnie z powodzeniem realizowała wymyślone przez siebie oryginalne projekty astronomiczne np. pomiar promieniowania radiowego przy użyciu prostego, zbudowanego przez siebie radioteleskopu na bazie anteny satelitarnej, lub wykonywanie zdjęć z wykorzystaniem metody solarygrafii.
Celina potrafi również dzielić się swoją pasją i propagować ją wśród najmłodszych poprzez prowadzenie zajęć edukacyjnych w przedszkolu.
Mamy nadzieję, że przyznane Celinie Stypendium Naukowego Marszałka Województwa Lubuskiego w znaczącym stopniu pozwoli na rozwijanie jej życiowych pasji naukowych. Życzymy dalszych sukcesów i gratulujemy!

Prezes: Jolanta Kilarowska
i Zarząd Stowarzyszenia „Nasz Ogólniak”