Zarząd Stowarzyszenia "Nasz Ogólniak"

Przewodnicząca: Jolanta Kilarowska
Z-ca przewodniczącej: Danuta Baranowska
Sekretarz: Iwona Grzegorek

Numer konta:
"Stowarzyszenie Nasz Ogólniak" Bank Spółdzielczy w Sulęcinie
47 8369 0008 7107 2531 2000 0010

Historia Stowarzyszenia

W 1999 r. na jednym ze spotkań Starosty sulęcińskiego Bożeny Sławiak z przewodniczącym Rady Powiatu Stanisławem Kubiakiem i dyrektorem LO w Sulęcinie Jarosławem Ugrynowiczem narodził się pomysł, by w oparciu o Fundusze Unijne dla Krajów Stowarzyszonych odtworzyć historyczną architekturę szkoły. Dyskutowano też o tym, jak zaangażować w ideę pomocy dla szkoły byłych uczniów i innych pracowników placówki.
Zaowocowało to pomysłem stworzenia stowarzyszenia skupiającego ludzi w dziele pomocy szkole.
23 grudnia 1999 r. zebrała się grupa inicjatywna w składzie:

• Danuta Baranowska
  • Maciej Barden
  • Arkadiusz Dworak
  • Dariusz Ejchart
  • Zbigniew Ferendz
  • Elżbieta Gajewska
  • Jolanta Kilarowska
  • Elżbieta Krysik
  • Anna Kubiak
  • Stanisław Kubiak
  • Dorota Łojewska
  • Jan Łojewski
  • Stefan Niedopytała
  • Tomasz Prozorowicz
  • Elżbieta Przybylska
  • Bożena Sławiak
  • Stanisław Szablewski
  • Jarosław Ugrynowicz
  • Monika Zacharczuk

Głównym celem tego spotkania było powołanie Stowarzyszenia, aby propagować przywrócenie pierwotnego kształtu szkole oraz niesienie jej pomocy w różnych dziedzinach. Obecni na spotkaniu przeanalizowali i poprawili projekt Statutu a następnie wybrali Komitet Założycielski.
Komitet Założycielski zajął się złożeniem wniosku o rejestrację Stowarzyszenia oraz zorganizowaniem pierwszego walnego zebrania. Członkowie Komitetu zostali wybrani pierwszym Zarządem Stowarzyszenia w składzie:

Przewodniczący: Jarosław Ugrynowicz
Z-ca przewodniczącego: Jolanta Kilarowska
Sekretarz: Monika Zacharczuk
Skarbnik: Stanisław Szablewski
Członek: Zbigniew Ferendz

Dotychczasowa działalność Stowarzyszenia skupiła się na propagowaniu idei nadbudowy szkoły i włączenia do prac jak największej liczby osób wśród absolwentów, byłych i obecnych nauczycieli i pracowników szkoły. Kampania promocyjna w postaci informacji w prasie, pism do wszystkich, którym leży na sercu dobro Naszego Ogólniaka zaowocowała walnym zebraniem, które odbyło się w kwietniu br. Podczas obchodów Dni Sulęcina, 1-3 maja 2000 r., Stowarzyszenie "Nasz Ogólniak" zaprezentowało materiały informacyjne oraz pamiątki promocyjne .
Dzisiaj stowarzyszenie ma członków nie tylko na terenie całej Polski, ale i na świecie. Wrosło w środowisko lokalne i stało się ważnym elementem wspierającym szkołę w jego funkcjonowaniu.