„Nagroda za to, że nie chcecie być przeciętni....”

Tak Pan Wicemarszałek Romuald Gawlik rozpoczął uroczystą galę rozdania dyplomów  potwierdzających przyznanie stypendium Marszałka Województwa Lubuskiego, która odbyła się w Centrum Przyrodniczym w Zielonej Górze. Otrzymali je najzdolniejsi uczniowie w naszym województwie w kategorii naukowe, twórcze i artystyczne, po to, aby mogli  dalej rozwijać swoje zdolności i pasje.
W gronie 30 nagrodzonych nagrodę odebrali uczniowie naszej szkoły Klaudia Koczara i Marcin Juszkiewicz. Nie zabrakło miłych słów docenienia i gratulacji, dopełnionych  akcentami muzycznymi i artystycznymi. Można było obejrzeć wystawę prac plastycznych W. Klępka „Natura na papierze czerpanym” oraz wystawę krajobrazową i prace plastyczne „Moja ozdoba choinkowa”. Te wszystkie elementy dopełniały atmosferę całej uroczystości, podczas której młodzi ludzie z dumą odbierali swoje laury. Takich ludzi, młodych, kreatywnych, stawiających na wiedzę, umiejętności, własny rozwój potrzebuje województwo, gdyż Lubuskie warte zachodu i cieszymy się, że to tego mogą przyczynić się uczniowie naszej szkoły – Klaudia i Marcin. Gratulujemy!

30 września 2013r. w sali kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze, Marszałek Województwa lubuskiego p. Elżbieta Polak i V-ce Marszałek Województwa p. Maciej Szykuła wręczali stypendia dla najzdolniejszych uczniów w dziedzinie nauk matematycznych, przyrodniczych i technicznych. Na 276 złożonych wniosków z całego woj. lubuskiego, pozytywnie rozpatrzono 110 wniosków w tym 55 dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Z naszej szkoły stypendia otrzymały: Magdalena Jacykowska i Anna Olechnowicz.

Dyrektor Szkoły mgr Jarosław Ugrynowicz
wraz z stypendystkami Magdaleną Jacykowską i Anną Olechnowicz