W roku szkolnym 2013/2014 uczniowie naszej szkoły wezmą udział w konkursie "Nakręć się na wybory!. Konkurs związany jest z wyborami do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się 25 maja 2014 roku. Celem konkursu jest uświadomienie młodym ludziom, że Unii Europejskiej nie można budować bez jej obywateli, że Parlament Europejski jest jedyną instytucją unijną, której przedstawicieli wybieramy w wyborach bezpośrednich.
Udział w konkursie ma zachęcić młodych ludzi do podejmowania działań z myślą o zwiększeniu frekwencji wyborczej i przyczynić się pozytywnie do kształtowania postaw proeuropejskich i zachęci ich do korzystania z tego wszystkiego, co ma do zaoferowania zjednoczona Europa.

„Ten spot bierze udział w konkursie „Nakręć się na wybory!", ogłoszonym przez Komisję Europejską -- Przedstawicielstwo w Polsce. Konkurs ma zachęcać do głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego 25 maja 2014 roku.
Autorzy: Dominika Wojtkowiak, Miłosz Kita, Wojciech Kubicki z I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie.
Obejrzyjcie nasz filmik, razem nakręćmy się na wybory!"

PROJEKT ZOSTAŁ ZAKOŃCZONY Z DNIEM WYBORÓW DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO

mgr Wioletta Bartniak