W roku szkolnym 2013/2014 uczniowie naszej szkoły wezmą udział w projekcie "Nakręć się na wybory!. Projekt związany jest z wyborami do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się 25 maja 2014 roku. Celem projektu jest uświadomienie młodym ludziom, że Unii Europejskiej nie można budować bez jej obywateli, że Parlament Europejski jest jedyną instytucją unijną, której przedstawicieli wybieramy w wyborach bezpośrednich.
Udział w projekcie ma zachęcić młodych ludzi do podejmowania działań z myślą o zwiększeniu frekwencji wyborczej i przyczynić się pozytywnie do kształtowania postaw proeuropejskich i zachęci ich do korzystania z tego wszystkiego, co ma do zaoferowania zjednoczona Europa.
W ramach projektu uczniowie klas I wykonają wiele przedsięwzięć między innymi przygotują plakaty i prezentacje multimedialne, uczniowie klas II przygotują multimedialny spot reklamowy zachęcający do udziału w wyborach. Natomiast uczniowie klas III wezmą udział w spotkaniach z politykami. Organizatorem projektu jest Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, patronat honorowy sprawuje Ministerstwo Edukacji Narodowej. Z ramienia naszej szkoły koordynatorami projektu są nauczyciele wos-u.