W dniach od 19.09 do 21.09.2014r., w Berlinie grupa Joannitów – Szkolna Służba Medyczna z I LO w Sulęcinie i z II LO w Gorzowie Wielkopolskim wzięła udział w zawodach Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy oraz Pierwszej Pomocy Przedmedycznej.
Pierwszego dnia Joannici zostali zakwaterowani w koszarach policyjnych w Berlinie. Po zakończeniu spraw organizacyjnych wszyscy udali się na spotkanie integracyjne. Drugi dzień rozpoczęliśmy śniadaniem, po którym pojechaliśmy wraz z Joannitami z Niemiec na mszę świętą. Po nabożeństwie wszystkie grupy udały się do jednej ze szkół berlińskich, gdzie napisaliśmy część teoretyczną zawodów. Gdy wszystkie grupy zakończyły test udaliśmy się na Spandau, gdzie odbyły się zawody praktyczne. Podczas zawodów mieliśmy do wykonania następujące czynności: przeniesienie noszy przez tor przeszkód, wykonanie RKO z użyciem AED, udzielenie pomocy osobie we wstrząsie anafilaktycznym, a także wypadek podczas pracy z dwoma osobami poszkodowanymi. Po zawodach wróciliśmy do koszar, gdzie wszyscy odpoczywali po męczącym dniu. Wieczorem przed kolacją zostały ogłoszone wyniki. Grupa Joannitów z Sulęcina i Gorzowa zajęły I miejsce w zawodach Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy oraz IV miejsce w Pierwszej Pomocy Przedmedycznej.
Z I Liceum w zawodach wzięli udział uczniowie z III klas, byli to: Urszula Urbaniak III b, Błażej Cukras III a, Krzysztof Sobucki III a oraz Dawid Wolak III a.

W dniach 22.04-27.04.2014r. Urszula Urbaniak II b, Błażej Cukras II a, Dawid Wolak II a - Joannici z I Liceum Ogólnokształcącego w Sulęcinie uczestniczyli w sześciodniowym europejskim projekcie edukacyjnym „Helfen ohne Granzen – Pomoc bez granic”, w ramach którego odbył się kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy. Zajęcia prowadzono w Bad Saarow w Niemczech w Landesrettungsschule Brandenbure. Uczestniczyli w nich również ratownicy z Johanniter – Jugend. Tematyka koncentrowała się wokół:informacji na temat opieki nad poszkodowanym;przepisów prawnych dotyczących ratownictwa;anatomii człowieka; wykorzystania AED; tlenoterapii i wiele więcej. Uczestników kursu zakwaterowano w kurorcie. Czas wolny był okazją do zapoznania się, gier w siatkówkę czy babingtona. Razem z młodzieżą niemiecką wspólnie grillowaliśmy i wspólnie robiliśmy psiłki. W ostatnim dniu odbyły się egzaminy, które polegały na wykonywaniu zadań przez polsko – niemieckie zespoły ratownicze. Wszyscy uczestnicy zaliczyli kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy z wyróżnieniem.

W dniach 02 XII – 19 XII 2013 roku, w I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie Szkolna Służba Medyczna – Joannici – wraz z psychologiem szkolnym zorganizowali akcję:

„Podaruj dzieciom chwile radości”.

Akcja miała na celu zebranie zabawek oraz maskotek dla dzieci z oddziału pediatrycznego w Sulęcinie. Zadbano, by informacja trafiła do każdego ucznia, pracownika szkoły poprzez m.in. plakaty. Ostatniego dnia zbiórki Joannici wraz z psychologiem szkolnym zapakowali wszystkie podarunki dla małych pacjentów i zanieśli je do szpitala.

Całe przedsięwzięcie sprawiło wiele radości małym pacjentom.

W dniach 21.10-25.10.2013 roku w naszym liceum odbyła się zbiórka kartek urodzinowych dla Oliwki Gandeckiej. Dziewczynka ma 5 lat i mieszka w Zielonej Górze. We wrześniu 2012 roku stwierdzono u niej białaczkę. Oliwka walczy bardzo dzielnie z chorobą. 27.10.2013 roku mała obchodziła swoje 6 urodziny. Postanowiliśmy spełnić jedno z jej marzeń, które polegało na otrzymaniu jak największej ilości kartek urodzinowych.
Cała akcja była organizowana przez JOANNITÓW (szkolną służbę medyczną) działających na terenie szkoły oraz psychologa szkolnego. Sami ratownicy osobiście zrobili kartkę w której podpisała się cała grupa z liceum. W akcji brał udział dyrektor szkoły, p. Jarosław Ugrynowicz oraz uczniowie I LO.

Ula Urbaniak