W dniach 3 i 4 marca 2015 r. przedstawiciele I LO w Sulęcinie uczestniczyli w edycji lubuskiej XII Targów Edukacyjnych w Gorzowie Wielkopolskim, podczas których mieli możliwość zaprezentowania m. in. osiągnięć uczniów, wydarzeń oraz oferty skierowanej do absolwentów gimnazjum na rok szkolny 2015/2016. Psycholog szkolny wraz z doradcą zawodowym oraz uczennicami klas trzecich uczestniczyli w spotkaniach z przedstawicielami uczelni wyższych, szkół policealnych i zbierali informacje dotyczące możliwości dalszego kształcenia uczniów kończących liceum.
W dniu 6 marca odbyło się spotkanie z przyszłymi maturzystami, na którym psycholog szkolny i doradca zawodowy udzielali odpowiedzi na pytania: jaki zawód wybrać i czym się kierować przy wyborze dalszej drogi kształcenia? A jeśli nie zdam matury - jakie mam możliwości? Na potrzeby spotkania przeanalizowano rynek pracy w poszukiwaniu tzw. zawodów przyszłości, przedstawiono ciekawe pomysły na pracę, scharakteryzowano pracownika idealnego i obalono mit jednego zawodu. Podczas spotkania zwrócono uwagę na możliwość doskonalenia się poprzez uczestniczenie w różnego rodzaju kursach doskonalących. Jednym z ważniejszych punktów było przekazanie maturzystom ulotek informacyjnych uczelni wyższych.