KURSY JĘZYKOWE:
- kurs standardowy
- kurs przygotowujący do egzaminu TELC
- kurs wyrównujący braki kompetencji
- kurs maturalny

Zapoznaj się z ofertą

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Sulęcinie – Weronika Lencewicz, Magdalena Tulej, Benjamin Wiernowolski (z kl. I a) oraz Paulina Tomasik i Patrycja Dolińska (z kl. II a) oraz ich opiekun, pani Iwona Grzegorek – uczestniczyli w konferencji „Szkoła przyszłości. Jak się skutecznie uczyć?”, odbywającej się w Sejmie Rzeczpospolitej Polskiej. Podczas jej trwania dyskutowali o promowaniu skutecznych metod i technik uczenia się, a także o tym, jak powinna wyglądać i funkcjonować „szkoła przyszłości”. Wzięli oni udział w debacie  oraz w warsztatach, organizowanych przez członków Młodzieżowej Rady RP przy Ministrze Edukacji, wśród których jest uczeń naszej szkoły, Mikołaj Konopko z kl. II a, reprezentujący województwo lubuskie.

Wśród uczestników konferencji, oprócz młodzieży i nauczycieli, należy wymienić panią Marię Koc – Wicemarszałka Senatu RP, pana Mikołaja Pawlaka – Rzecznika Praw Dziecka oraz pana Radosława  Kotarskiego – dziennikarza, popularyzatora nauki, który w książce pt. „Włam się do mózgu”, wziął pod lupę setki naukowych artykułów i książek, a następnie przeprowadził na sobie serię eksperymentów, aby sprawdzić przeróżne metody uczenia się. Wszystko po to, aby wytypować skuteczne techniki, za pomocą których można w nowoczesny i przyjemny sposób zdobywać wiedzę. Poznanie autora oraz jego spostrzeżeń i praktyk było niezwykłą lekcją, inną niż wszystkie dotychczas przeżyte.

Wykłady specjalistów z zakresu szeroko pojętej dydaktyki z pewnością pogłębiły ich wiedzę na temat skutecznych metod uczenia się. Doświadczeniami z pewnością podzielą się z innymi uczniami szkoły.

Weronika Lencewicz i Magdalena Tulej

uczestniczki konferencji