KURSY JĘZYKOWE:
- kurs standardowy
- kurs przygotowujący do egzaminu TELC
- kurs wyrównujący braki kompetencji
- kurs maturalny

Zapoznaj się z ofertą

"Odeszłaś cicho, bez słów pożegnania.

(...)jakbyś nie chciała, swym odejściem smucić...

(...)jakbyś wierzyła w godzinę rozstania,

że masz niebawem z dobrą wieścią wrócić"

Ks. J. Twardowski

Z wielkim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że w dniu 16 marca 2019 r. odeszła od nas Pani Anna Dereń.

Śmierć zabrała wspaniałą nauczycielkę języka rosyjskiego, wychowawczynię wielu pokoleń młodzieży, bibliotekarkę, a przede wszystkim dobrego człowieka. Pani Profesor Anna Dereń całe swoje życie poświęciła młodzieży, jej nauczaniu i wychowaniu. Z naszą szkołą związała się w 1951 r. i do 1992 r. współtworzyła ją, a przede wszystkim kształtowała osobowości młodych ludzi. Swym charakterem, postawą życiową, poświęceniem wobec dzieci i najbliższych, pogodą ducha, otwartością i życzliwością wobec drugiego człowieka, pokazywała nam, co jest w życiu ważne i istotne. Kochała pracę, a dobro ucznia było dla niej zawsze najważniejsze. Spełniała się w trudnej pracy nauczycielskiej. Swoim wychowankom dała się poznać jako osoba o pogodnym usposobieniu – zawsze uśmiechnięta, życzliwa i optymistycznie nastawiona do świata i ludzi. Niezwykłym poczuciem humoru i doświadczeniem umiała załagodzić trudne sytuacje, które w szkole zdarzały się dość często.

Pani Profesor powiedziała, że „...trudno w zawodzie nauczycielskim mówić o satysfakcji materialnej, ale na pewno ogromna jest satysfakcja moralna...” (Nasza Sulęcińska 1999 r. nr 5). Za taką postawę, której uczyła nas Pani Anna Dereń, dziś szczerze dziękujemy. Zostanie Pani na zawsze w pamięci wychowanków i uczniów, bo powtarzamy za antycznym poetą, Horacym – Non Omnis Moriar [Nie Wszystek Umrę]. Będziemy o Pani pamiętać!